Історія школи

/Files/images/Img0558.jpg

У мальовничій долині, серед вкритих садами гір, в парку, який дихає сивою давниною, в зеленому шумовинні розлогих кленів, каштанів і плакучих верб, стоїть наш храм знань - Лісниківська загальноосвітня школа І - III ступенів імені Михайла Грушевського.
Добра й лагідна, вимоглива й справедлива, терпелива, як мудра мати, уже більш як 50 років зігріває своїм теплом дитячі серця.
Її витоки тісно пов'язані з історичним минулим нашого села.
Перша згадка про Лісники дуже давня - кінець ХІ століття (1056 рік). Тоді село Лісники належало Печерському монастирю. Перші письмові згадки про це містяться у Печерському патерику, видання 1630 року. В Київському збірнику історії й археології, побуту й мистецтва сказано, що в селі Лісники «церкву збудовано десь перед 1723 роком, при ній школа». Історія школи тісно пов'язана з родиною Михайла Грушевського. У 1831 році Ф.В.Грушевського було висвячено на священика і в пошуках постійної парафії йому довелося кілька разів переїжджати з одного села Чигиринщини в інше. Нарешті, 3 жовтня 1836 року, отець Федір назавжди оселився в Лісниках. Про те, що Федір Васильович «служив не тільки Богові, а й людям», свідчить відкрита наприкінці 1830 року школа, де змогли вчитися діти лісниківських селян. До цього часу школи в Лісниках не було, лише окремі «діти ходили в науку до місцевого дячка». Разом із сільською дітворою тут вчилися діти Федора Васильовича, зокрема Сергій, батько Михайла Грушевського. Ця школа стояла до Другої світової війни. Селяни її ремонтували, поновлювали соломяну покрівлю, щороку білили. Десь у 1905-1907 роках покрівлю замінили металевою. У цей час в школі було чотири класи. У роки Другої світової війни школу зруйнували нацистські окупанти.
Після визволення Києва в 1943 році в Лісниках відкрили школу у двох розкуркулених хатах. У 1950 році директором школи призначають В.Т.Тривайло. У 1960 році відкрили вечірню школу. У 1962 році на загальношкільних батьківських зборах вирішили збудувати нове приміщення. За єдиним на той час проектом на місці колишньої садиби Грушевських у 1965 році було зведено школу. Щороку під час святкування Дня працівників освіти вшановують пам'ять і покладають квіти на могили тих вчителів, які пішли у вічність, залишивши нащадкам приклад, гідний наслідування. Серед тих, хто воював на фронтах Другої світової війни, наближаючи довгоочікуваний травень 1945 року, був нині покійний І.Г.Погребний, який понад 30 років свого життя присвятив вихованню підростаючого покоління. Не менш відома людина - Л.А.Грепенчук - учитель, ветеран Другої світової війни. З 1957 по 1977 роки він працював у школі викладачем трудового навчання. З 1950 року школу очолювали В.Т.Тривайло, М.П.Лагода, Д.П.Тюпіч, М.Ю.Кисіль, Ф.І.Калінський, І.І.Лабунський, В.В.Фень, В.І.Зарушко, Г.О.Коваль, Н.П.Козаченко, М.В.Шумська, Т.В.Єрмакова, Г.М.Дорошенко. Добре працювати в колективі, де є ветерани й молодь. Чотирнадцять випускників, закінчивши ВУЗи, прийшли в рідну школу вчителями. Це: Г.Мостовенко, К.С.Місніченко, О.С.Вересенко, О.М.Туніцька, І.М.Климова, Н.В.Пархоменко, К.О.Осадча, О.Г.Бондарчук, Г.Г.Тулупова, Н .В.Гиренко, О.П.Рибальченко, Качуренко О.О. Особливе місце в шкільному музеї освіти займає стенд присвячений вчителям-ветеранам, які вже на пенсії, але завжди є бажаними гостями в рідній школі: Л.Ф.Рубан, Н.В.Білан, Г.С.Сагач, Г.Д.Петросюк, Н .П.Лісовець, Н .А.Лісовець,Павленко М.Г., О.В.Захаревич. В 2001 році було відновлено надгробок Ф.Грушевського в селі Лісники. В 2004 році завдяки завідувачу історико-меморіального музею Михайла Грушевського міста Києва С.М.Паньковій та адміністрації школи в школі було відкрито музей Михайла Грушевського. В 2008 році завдяки Лісниківському сільскому голові Сагач О.І., жителю села Барбари В.І., директора школи Осадчого В.П. на шкільному подвір'ї встановлено пам'ятник Михайлу Сергійовичу Грушевському. 2 березня 2010 року школі присвоєно ім'я Михайла Грушевського (Розпорядження Кабінету Міністрів України №344-р). На даний час в школі навчається 142 учня. Педагогічний колектив складає 22 вчителів. У кожного свій "почерк", свої методи викладання. Не одне покоління вдячних учнів виховали Н.П.Ільченко, Г.М.Комина. Серед вчителів дев"ять мають кваліфікаційну категорію "спеціаліст вищої категорії", три - звання "старший вчитель". З 2002 року колектив очолює Осадчий Володимир Петрович. З 2007 року заклад реалізує довгостроковий проект "Школа-музей", затверджений зборами трудового колективу від 12 вересня 2007 року (протокол №4). В школі офіційно зареєстровано чотири музеї "Галерея
Пам"яті"(керівник В.П.Осадчий), "Краєзнавчий музей" (керівник О.М.Туніцька), "Музей Михайла Грушевського" (керівник К.О.Осадча), "Музей освіти" (керівник Н.В.Гиренко) та відділок, який поступово переростає в музей "Етнографічний музей". В рамках даного проекту проводяться районні та обласні семінари, екскурсії бойовими шляхами наших земляків, концертні заходи, присвячені історії війни, пошукова робота. Музеї постійно поповлюється новими екпонатами як власними силами, так і завдяки пошуковцям. Лише в 2016 році фонди шкільних музеїв збільшилися більш як на 250 екпонатів. Зокрема, музей "Галерея пам"яті" нараховує понад 1000 експонатів не лише періоду Другої світової війни, а й з буремного Сходу.
Школа співпрацює з пошуковими групами блогодійного фонду пошуку "Пам'ять": "Перемога", "Рубіж", "Вертикаль"; Міжнародною асоціацією дослідників фортифікації "Цитадель",Центром військо-патріотичного та спортивного виховання молоді "Десанник" Святошинського району міса Києва, Київським музеєм Михайла Грушевського,Телешівським НВО-дитячий садок Рокитнянського району Київської області, що підтверджується угодами про співпрацю. Також налагоджена співпраця зі школами Київщини. Досліджуючи Київський укріпрайон, ми займаємося ще й волонтерською діяльністю - упорядковуємо ДОТи першої лінії оборони, за що відзначені грамотою голови Києво-Святошинської РДА.
В музеї "Галерея пам"яті"проводяться "Уроки мужності", зустрічі
за участю Міжнародної асоціації дослідників фортифікації "Цитадель", спецпошукової групи "Вертикаль", Калинівського Гвардійського військово-історичного клубу. У тісній співдружності пошуковці, фортифікатори, реконструктори та вчителі допомогають дітям краще усвідомити та зрозуміти справжню ціну мирного життя, виховуючи патріотів і гідних захисників Вітчизни. Тож на базі закладу освіти проводяться районні, обласні та всеукраїнські семінари з даного напрямку роботи.

У 2007 році на території школи був
закладений новий парк

/Files/images/NIKON0145.JPG /Files/images/NIKON0154.JPG

/Files/images/NIKON0153.JPG /Files/images/DSC00543.JPG

/Files/images/DSC02871.JPG

/Files/images/EPSN0051.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 177

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.